foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
(056)720-77-30
obkomgkh@ukr.net

Профспілка ЖКГ, МП, ПОН

Активна первинка - сильна Профспілка!

DSC 001725 лютого у Будинку профспілок відбулась нарада вищого рівня поточного контролю за станом охорони праці, безпеки дорожнього руху, пожежної безпеки обкому профспілки працівників ЖКГ, МП, ПОН і департаменту ЖКГ та будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації.

Відкрила нараду голова галузевого обкому Анастасія Демідова, яка нагадала присутнім про вимоги адаптивного карантину, що діють в Україні до 30 квітня п.р.

Далі з інформацією про стан охорони праці на підприємствах, де є первинні профорганізації нашого обкому, виступила завідуюча відділом соціально-економічної роботи і зарплати Людмила Солодухіна. Підбиваючи підсумки роботи з питань охорони праці, безпеки руху та пожежної безпеки на підприємствах за ІV квартал та 2020 рік, було зазначено, що на фоні відсутності у ІV кварталі випадків виробничого травматизму в цілому по року зафіксовано їх зростання (17 випадків - на 8 більше в порівнянні з 2019 р.). При цьому акцентувалась увага на тому, що в останні роки випадки виробничого травматизму фіксуються на одних і тих же підприємствах. «Звичайно, ці підприємства належать до категорії підвищеної безпеки. Але є питання щодо підвищення виробничої та трудової дисциплін, які треба вирішувати на рівні самих підприємств», - зазначила Л.Солодухіна. Так, антирейтинг очолили комунальні підприємства «Швидкісний трамвай» (м. Кривий Ріг) (7 випадків, у т.ч. 2 – смертельних) та «Дніпроводоканал» (м. Дніпро) і «Міський тролейбус» (м. Кривий Ріг), де у минулому році трапилось по 3 нещасних випадки різних ступенів тяжкості.

Також під час наради зазначалося, що сьогодні має місце й неврегульованість деяких законодавчих актів з охорони праці. Наприклад, ст. 8 ЗУ «Про охорону праці» надається право включати у колективний договір норму придбання засобів індивідуального захисту вище, ніж встановлена державою, а ст.165 пп. 1.9 Податкового кодексу це право трактує по іншому. Не знаходить підтримки у профспілок і новий проєкт Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» в редакції Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, який значною мірою погіршує права працівників на охорону праці в порівнянні з існуючими.  

Детальніше про тяжкість травмувань на виробництві галузевих підприємств та їх причини розповіла провідний інспектор відділу житлово-комунальних послуг управління ЖКП департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ОДА Наталя Мірошниченко. За її словами, у 2020 році основними причинами травмування були: невиконання вимог інструкції з охорони праці, посадових обов’язків, особистої необережності та протиправні дії інших осіб. Найбільший рівень виробничого травматизму територіально прийшовся на міста Кривий Ріг (11 випадків) та Дніпро (5).  

Як зазначила Н.Мірошниченко, у ІV кварталі на виконання комплексних заходів з охорони праці підприємствами галузі було освоєно більше 5 млн. грн., що вище запланованого. Це дозволило поліпшити умови праці для 1 тис. працюючих, у т.ч. 400 жінкам. Всього ж за минулий рік на охорону праці підприємствами ЖКГ було витрачено близько 22 млн. грн.

Позитивною інформацією під час засідання стали дані про відсутність у 2020-му випадків ДТП з вини водіїв підприємств, а також відсутність пожеж та професійних захворювань.

Наприкінці наради було ухвалено Рішення, у якому, зокрема, йшлося про необхідність:

  • звернути увагу керівників КП «Швидкісний трамвай» та «Міський тролейбус» (м. Кривий Ріг), «Дніпроводоканал» та «Дніпровський міськелектротранспорт» (м. Дніпро) на випадки виробничого травматизму, що сталися у 2020 року, і зобов’язати у двотижневий термін вжити невідкладних заходів для недопущення травмування працівників на виробництві та проінформувати департамент ЖКГ та будівництва ОДА про їх виконання;
  • зобов’язати голів профкомів підприємств, де сталися нещасні випадки, заслухати керівників та відповідальних осіб з охорони праці на засіданнях профспілкових комітетів. Через комісії з ОП, уповноважених представників профспілок з цих питань впровадити заходи щодо покращення стану справ на підприємствах, вдосконалення роботи з попередження виробничого травматизму. Про впроваджені заходи проінформувати обком профспілки до 20 березня п.р.;

…та інші рішення.

Після наради відбулося чергове засідання президії облпрофорганізації, під час якого було розглянуто ряд питань, серед яких: про підсумки роботи господарчих керівників та профспілкового активу з питань охорони праці за 2020 р.; про участь профкомів у Всеукраїнському галузевому конкурсі «Краща первинна профспілкова організація щодо здійснення громадського контролю за станом охорони праці» у 2020 р.; про участь профспілкових комітетів у Всеукраїнському конкурсі на кращий колективний договір; про роботу Новомосковського міськкому профспілки щодо організації роботи з виконання вимог бухгалтерського обліку в міськкомі профспілки і на підлеглих підприємствах та інші.

Зазначимо, що цього разу від Дніпропетровщини в галузевому конкурсі «Краща первинна профспілкова організація щодо здійснення громадського контролю за станом охорони праці» у 2020 р. беруть участь дві членські організації: КП «Новомосковськ водоканал» та КП ДОР «Аульський водовід». А у Всеукраїнському конкурсі на кращий колективний договір - КП « Жовтоводський водоканал» ДОР.

З інших питань, які були розглянуті на президії, також прийняті відповідні постанови.

Фото див. http://obkomgkh.dp.ua/fotoalbom/2021-03-03-13-20-03/25022021

Прес-служба обкому.