foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
(056)720-77-30
obkomgkh@ukr.net

Профспілка ЖКГ, МП, ПОН

Активна первинка - сильна Профспілка!

З першого дня війни Дніпропетровська обласна профспілкова організація працівників ЖКГ,МП, ПОН, підприємства галузі мобілізували сили і резерви задля надання різноманітної допомоги ЗСУ, Територіальній обороні, переселенцям та всім, кому вона необхідна.

Перш за все, всі підприємства галузі (а особливо - ЖКГ, міського електротранспорту) працюють у штатному режимі, надаючи мешканцям області весь необхідний комплекс життєвих послуг. Це теплопостачання, водопостачання та водовідведення, перевезення пасажирів, прибирання населених пунктів та вивезення сміття, освітлення та його вимкнення у комендантську годину, надання безоплатних ритуальних послуг загиблим воїнам та інше.  

Крім цього, комунальники ліквідовують наслідки ракетних ударів, які наносять російські окупаційні війська. Посилюють охорону своїх об’єктів, злагоджено та безперебійно координують роботу своїх служб, не зважаючи на те, що 30% працівників галузі залучені до лав ЗСУ і ТО. Допомагають необхідною технікою, транспортом, паливно-мастильними матеріалами.

Фінансова допомога  для обороноздатності держави,  спорядження військових, усіх захисників, які обороняють кордони країни, зокрема, й Дніпропетровської області з перших днів війни займає пріоритетне місце серед профспілкових організацій, підприємств і просто працівників галузі, які від одного до недільного середнього заробітку (а також інших власних коштів) перерахували на потреби захисту України. Значним був внесок на ці ціли обкому (міськкомів) профспілки, багатьох профкомів.

Також, за інформацією підприємств, налагоджена значна волонтерська діяльність, інша різноманітна допомога. Так, наприклад, меблевий завод та ПАТ «Прогрес» наразі виготовляють матраци для шпиталів, бомбосховищ, потреб армії. Комбінати комунальних підприємств допомагають рити окопи, займаються заготівлею та завезенням піску, щебню, дров, ПММ, продуктів харчування, одягу, оснащення на блокпости.

Обком профспілки передав на потреби армії по 400 штук:  комплектів постільної білизни, матраців, ковдр, подушок.

Два професійно-технічні учбові заклади галузі підготували по 100 койко-місць для переселенців, шиють постільне для потреб армії.

Нікопольський міськком профспілки згуртував кадровий потенціал для      в’язання шкарпеток, рукавиць, пошиття нижньої білизни.

Обком (міськкоми) профспілки, профспілкові комітети надають матеріальну допомогу членам сімей загиблих, приймають безпосередню участь в їх захороненні.

До Дніпра та області приїжджають переселенці з тих населених пунктів, де наразі тривають бойової дії, тому волонтерська діяльність дуже розповсюджена серед профспілкових комітетів галузі. Особливо в широких масштабах цим займаються профкоми КП «Дніпровський електротранспорт», КП «Кривбасводоканал» КМР,  КП «Дніпроводоканал» ДМР, КП «Теплоенерго» ДМР, Департамент ЖКГ ОДА та інші.

Повністю підготовлено для переселенців приміщення ДЗОВ «Великий Луг», який розташований в м. Нікополь і є власністю обкому профспілки.

Підприємство «Зооконтроль» м. Дніпра  працює в підвищеному, напруженому режимі, приютивши велику кількість тварин. Корм для собак та котів забезпечує міська рада та волонтери.. Також надав велику допомогу зоопарк Нюрнберга спільно з мешканцями цього міста, які  зібрали для дніпровського комунального підприємства «Зооконтроль» велику кількість кормів. Наразі «Зооконтроль» продовжує доставляти і розміщувати на своїй території тварин звідусіль, де тривають бойові дії. Тому така допомога від Нюрнберга дуже цінна й важлива. 

Враховуючи, що в цьому році наше галузеве свято - День працівника житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення – припало на воєнний стан, вшанування працівників галузі головами обкому профспілки - А.Демідовою, Дніпропетровського облпрофоб’єднання – В.Дубілем та заступником директора департаменту ЖКГ ОДА  В.Верхотурцевим проводилось по підприємствам галузі. Всього до галузевого свята було нагороджено різними нагородами (Федерації профспілок України, Центрального комітету, Обласного об’єднання профспілок, Департаменту  ЖКГ ОДА,  галузевого обкому, міськкомів, профкомів) біля 500 працівників. У тому числі Знаком ФПУ «За розвиток соціального партнерства» нагороджено директорів: КП «Теплоенерго» ДМР Андрія Клименка, КП ДОР «Аульський водовід» Віталія Неопрятного,  КП ДОР « Жовтоводський водоканал» Олену Харитонову.

Напередодні професійного свята та 50-річного ювілея свого підприємства працівники КП ТМ «Криворіжтепломережа» приймали у себе керівництво міста - в.о. міського голови, заступника голови Ради оборони Кривого Рогу Юрія Вілкула, який провів там виїзну нараду, привітав із професійним святом та ювілеєм, вручив нагороди.

Зазначимо, що  працівники «Криворіжтепломережи» з самого початку воєнних дій на території України активно допомагають місцевій теробороні, до лав якої,  зокрема, вступив голова профкому Юрій Петренко.

В своєму виступі перед колективом директор підприємства Сергій Мітін підкреслив, що: «…докладаємо максимум зусиль, аби мешканці міста почувалися якомога комфортніше, продовжуємо стабільно надавати послуги теплопостачання та стежимо за справністю мереж котелень. Всі котельні у роботі та забезпечують постачання тепла до будинків криворіжців, лікарні та інші заклади».

Також працівники підприємства приймали поздоровлення та нагороди від профспілок усіх рівнів.  

З метою посилення контролю профспілок за додержанням чинного в Україні законодавства та своєчасного реагування на виявлені порушення, допомогу в цій роботі розроблено та направлено три методичні посібника.

Особливо багато запитань виникало щодо застосування на практиці нового Закону України №2136-1Х від 15.03.2022р. «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»

Робота з усіх цих питань в профспілці триває.

Анастасія Демідова,

 голова обкому профспілки.