foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
(056)720-77-30
obkomgkh@ukr.net

Профспілка ЖКГ, МП, ПОН

Активна первинка - сильна Профспілка!

Screenshot 20220708 083606 Word28 червня  відбулося засідання президії обкому профспілки, де були розглянуті наступні питання:  підготовка до колдоговірної роботи за 1-е півріччя п.р.; робота дитячих закладів оздоровлення та відпочинку в умовах війни; фінансові  та інші.

  Враховуючи зміни та доповнення, що внесені Законом України №2235 від 12.05.2022 року в колдоговірну роботу, які набрали чинності з 27 травня п.р., сторонам соціального діалогу, які укладають колдоговори, запропоновано привести їх у відповідність до чинного законодавства. Колдоговірна робота завжди була пріоритетним напрямком роботи обкому профспілки, її членських організацій. В умовах воєнного стану задачею виборних профспілкових органів має стати захист раніше наданих гарантій колдоговорами підприємств, недопущення їх звуження. 
  Screenshot 20220708 083625 Word Надання практичної, методичної допомоги первинним профспілковим організаціям щодо захисту трудових прав членів профспілки в умовах війни набуває ще більшого масштабу. На допомогу виборним профспілковим органам з цих питань з початку воєнних дій направлено шість методичних посібників. Крім цього, на сайті обкому профспілки, в соцмережах (зокрема, Facebook) створена спеціальна сторінка, де обком профспілки, голови комісій обкому профспілки: з правових питань - Віталій КВАЧ,  з економічної роботи і зарплати - Олександр РОДЬ ведуть постійну  інформаційну роботу з актуальних роз’яснень трудового законодавства, в тому числі   й колдоговірної роботи. Не зважаючи на всі складнощі сьогодення, з урахуванням вимог часу, воєнних адміністрацій, сторони, які схвалили колдоговір, повинні знайти форму звіту та проінформувати працівників про зроблену роботу по виконанню колдоговору та про ту, що необхідно зробити, щоб кожний колектив вижив, вистояв у цей скрутний для України час. Про це доповіла Людмила СОЛОДУХІНА - завідувачка відділом обкому профспілки. 
   В ході проведення президії детально обговорювалося  питання  роботи дитячих галузевих закладів в умовах воєнного часу. У своєї інформації голова   обкому профспілки Анастасія ДЕМІДОВА розповіла про те, що галузева соціальна інфраструктура продовжує працювати, надаючи з перших днів воєнних дій  різноманітну допомогу  ЗСУ, ТрО, ВПО. 
   Однак, нажаль, російська агресія, воєнні дії рф забрали у дітей України і дитяче оздоровлення влітку цього року. Дитячі оздоровчі заклади в області цього річ працювати не будуть, про що прийнято розпорядження голови ОДА, начальника військової адміністрації області  Валентина ВЕЗНІЧЕНКО.
    Роботи з  їх  підготовки до майбутніх періодів не призупинилися. Необхідно будувати укриття, приводити їх до норм законодавства при роботі в умовах воєнного часу і в подальшому з повною безпекою для дітей.
   Фінансові питання обговорювалися дуже складно. Наразі багатьом членам профспілки необхідна матеріальна підтримка. На підприємствах галузі є загиблі під час виконання свого воєнного обов’язку по захисту країни, поранені, непоодинокі випадки руйнування (пошкодження) житлових будинків, іншого майна,  працюють ВПО, у яких російська агресія відібрала все і вони теж потребують фінансової та іншої  допомоги.   
  Також підприємства галузі, виборні профспілкові органи роблять свої вклади задля підвищення обороноздатності держави,  спорядження військових, усіх захисників, які боронять кордони країни, в тому числі й Дніпропетровської області. З перших днів війни цілий ряд голів профкомів, профспілкових активістів захищають нашу землю, волонтерська робота займає пріоритетне місце серед профспілкових організацій, підприємств і просто працівників галузі.   
   Тому виконання фінансової дисципліни профспілок всіх рівнів є важливою складовою всієї профспілкової роботи, про це  доповіла головний бухгалтер обкому профспілки Маргарита БОНДАР .
   Розглядалися й інші питання.
   З усіх питань прийняті відповідні постанови, які зобов’язують виборні профспілкові органи всіх рівнів посилити та продовжити  роботу у всіх напрямках, згуртуватися задля наближення нашої перемоги .
    Голова обкому профспілки  наголосила на тому, що лише спільна, злагоджена робота   допоможе здолати ворога та захистити Україну!
 
                                    За інформацією президії
                                             обкому профспілки.