Важким випробуванням для нашого народу стала Велика Вітчизняна війна. Сьогодення неможливе без минулого, і, попри те, що ми відсвяткували вже 75 річницю Перемоги, незабутнє і невимовне горе, яке переніс наш народ в ті вогняні роки. Чим далі відносить нас час від переможного травня 45-го, тим менше залишається тих, хто пройшов важкими військовими дорогами і завоював цю Перемогу.

Пам'ять війни - це пам'ять серця. Її несуть у вічність нові покоління, низько схиляючись в шані перед своїми батьками, дідами та прадідами, живими та мертвими, перед усіма солдатами Великої Вітчизняної війни.

Спілкуючись з ветеранами, а їх у нас в галузі немало, ми знаємо, як досі тривожать їх серця спогади про тих, тепер вже далеких військових днях, і що знадобиться не один день та не один місяць, щоб перегорнути сторінки історії й згадати все про бойову і трудову молодість. Адже перемога кувалася не лише на фронті, але й в тилу. Про це розповідали «Діти війни» напередодні свята голові обкому профспілки ЖКГ, МП, БОН А.Демідовій, яка в телефонному режимі привітала усіх ветеранів. Президія обкому профспілки також прийняла рішення про виплату кожному ветеранові галузі по 500 грн. Серед ветеранів є 2 колишні члени ЦК профспілки – Суділовська Тамара Федотівна та Орлова Ліна Георгіївна.

Так складається, що і сьогодні ми живемо в нестабільний час. Соціальний захист населення, а особливо людей похилого віку, що пройшли через роки війни, залишається ще недостатнім. Сьогодні наш святий обов'язок потурбуватися про тих, хто пройшов вогняними дорогами війни, про тих, хто нелюдською працею в тилу забезпечував фронт технікою, зброєю, одягом і хлібом. Про кожного з них, що живуть поряд з нами.

Тому наша обласна профспілкова організація і підприємства галузі прагнуть забезпечити постійну турботу та підтримку ветеранам і дітям війни, оточити їх теплом та повагою. Їм постійно виділяється матеріальна і моральна підтримка, допомога в рішенні насущних проблем, надаються набори продуктів харчування та ін. Традиційно вже впродовж багатьох років проводиться вшановування ветеранів галузі на таких підприємствах, як: КП «Криворіжтепломережа», КП «Теплоенерго», КП «Дніпроводоканал», КП «Дніпропетровський електротранспорт», Жовтоводські ПЖРЕО і водоканал, підприємства галузі мм. Кривого Рогу, Нікополя, Кам’янського, Новмосковська та багато ін. В цілому по галузі поздоровлення отримало близько 1000 чоловік.

Фронтовими подвигами і самовідданою працею в роки Великої Вітчизняної війни відрізнялися наші ветерани. Ми ж – працівники обкому профспілки – прагнемо, у свою чергу, зробити все, щоб захистити права робітників галузі на працю та відпочинок, вирішувати економічні та соціальні проблеми підприємств галузі, конкретними справами забезпечувати завтрашній день.