130 липня у Києві відбувся VI пленум ЦК профспілки ЖКГ, МП, ПОН, в роботі якого взяли участь біля 60 осіб, у т.ч. представники Дніпропетровщини.

Зазначимо, що наша делегація на чолі з головою галузевої облпрофорганізації Анастасією Демідовою була самою численною (11 чоловік), а до составу робочої президії пленуму увійшов та виступив під час цього заходу голова Криворізької міської організації профспілки Олександр Родь.

Серед запрошених були голова ФПУ Григорій Осовий,  представники соціальних партнерів – Міністерства розвитку громад та територій України, галузевих Асоціацій і Корпорацій та інші.

5У ході пленуму було розглянуто ряд питань:  про зміни в складі ЦК профспілки та її президії; про виклики та завдання профспілки щодо захисту прав та інтересів спілчан на сучасному етапі; звіт про роботу президії ЦК профспілки за період після V-го пленуму;  про виконання бюджету за 2019 рік та затвердження бюджету на 2020 рік; про делегування окремих  повноважень щодо скликання VII з’їзду профспілки.

 Окрім питань порядку денного  присутні жваво обговорили озвучені в доповіді голови ЦК Олексія Романюка нагальні питання, які  викликають найбільше занепокоєння у спілчан.  Це  намагання влади  прийняти у турборежимі  антипрофспілкові законопроєкти; посилення наступу на права людей праці; боротьбу за усвідомлене профспілкове членство, необхідність всебічної солідарності профспілкового руху та нові виклики, які постали перед усім світом внаслідок поширення пандемії  COVID-19  тощо.

Пленум ЦК профспілки, зокрема, постановив:

  • Засудити антисоціальні дії щодо людей праці та публічні заклики, спрямовані на дискредитацію профспілок окремими членами уряду та посадовими особами депутатського корпусу Верховної Ради України;
  • Звернутися до вищих посадових осіб держави з вимогою зупинити процеси руйнування представниками провладних політичних сил трудового законодавства, системи соціального страхування та законодавства про гарантії діяльності професійних спілок. Зазначити, що поспішні та не виважені зміни цих законів призведуть до загострення ситуації в суспільстві, протистояння між працівниками та роботодавцями, до стихійної зупинки роботи підприємств і змушують профспілкові органи до вжиття більш радикальних форм протесту;
  • Звернутися до усіх сторін соціального діалогу на галузевому національному рівні з пропозицією продовжити багаторічну практику щодо ведення переговорів та укладення галузевих угод, спрямованих на розвиток та сталу роботу суб’єктів господарювання, підвищення рівна оплати праці та встановлення додаткових соціальних гарантій для найманих працівників, сприяти розвитку соціального діалогу на територіальному та локальному рівнях;
  • Виборним органам первинних, об’єднаних первинних організацій профспілки: добиватися включення до колдоговорів додаткових зобов’язань щодо доплат працівникам, які в період карантину безпосередньо працюють з споживачами житлово-комунальних послуг, перевозять пасажирів міським електротранспортом, виконують інші профілактичні епідемічні роботи, підвищення гарантованого рівня оплати праці робітників при запровадженні простою через карантин, недопущення їх примусового відправлення у відпуску без збереження заробітної плати, посилення заходів охорони праці на робочих місцях, у т.ч. зменшення контактів між людьми тощо;

та інше.изображение viber 2020 08 03 13 43 42Засідання  пленум пройшло  конструктивно й з дотриманням  усіх карантинних норм.

Підготувала Марина Ковтун.